TAC1410.5
Images are for Reference Only See Product Specifications
Part Number: TAC1410.5
Category Type: Time Delay Relays
Manufacturer: SSAC SYM
Description Product Description: On Delay Timer, 120VAC, 0.5 Second Fixed Time, N/O Output, 0.5A Max Load, 10A Max Inrush