TAC141120
Images are for Reference Only See Product Specifications
Part Number: TAC141120
Category Type: Time Delay Relays
Manufacturer: SSAC SYM
Description Product Description: On Delay Timer, 120VAC, 120 Second Fixed Time, 0.5A Solid State Output, 10A Max Surge, 2 Wire