TRM120A2Z5
Images are for Reference Only See Product Specifications
Part Number: TRM120A2Z5
Category Type: Time Delay Relays
Manufacturer: SSAC SYM
Description Product Description: On Delay Timer, 120VAC, 0.1-5 Sec, Onboard Knob Adjust, DPDT 10A Out, 8 Pin Octal Base, +-5% Time Tol.